MUHTARIMIZ MECİT DERTLİ DERNEK YÖNETİM KURULU İLE İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELDİ

Yenice köyü muhtarımız Mecit Dert’li özel işleri için geldiği İstanbul da dernek yönetim kurulu ile bir araya geldi. Son dönemde köyümüzde yapılan çalışmalar ile ilgili istişarelerin yapıldığı toplantıda aşağıda ki konular ele alındı;

YENİCE GÖLET ÇALIŞMALARI

 

Temmuz ayında Köyümüz de ilk kazması vurulan gölet ile ilgili bilgi veren köy muhtarımız, Gölet çalışmalarının Muhtarlığın ilk dönemi yani 2015 yılında başladığını belirtti.

”Çamoluk-Yenice arasında gidip gelmek için Muhtar olmadım”

Yaklaşık 20 Milyon ₺ mal olacak gölet çalışması sonlandığında köyümüzde sulama ile ilgili problemlerin ortadan kalkacağını söyleyen köy muhtarımız ilçe ile köy arasında gidip gelmek için muhtar olmadığını söyledi.
Son zamanlar da barajın yolu ile ilgili çıkan söylentilere de cevap veren muhtar, ”Teknik açıdan doğru olan ne ise devlet kurumları ona karar verecektir konun muhtarlık ile ilgisi yoktur, bizim amacımız milletin yerine-yurduna, tarlasına zarar vermek olmadığını, köyümüze hizmet etmek olduğunu” söyledi.

SULAMA KANALLARI
Sulama kanalları ile ilgili de bilgi veren muhtar Mecit Dertli yapılan gölet çalışmasının bitimi ile köyümüz de ki tüm sulama kanallarının yenilenen projesi hazırlatılarak ilgili kurumlara verileceğini söyledi.

ÇÖPLERİN TOPLANMASI

Özellikle yaz aylarında köy nüfusunun artması ile bir çok problemin ortaya çıktığını bu problemlerin başında da çöplerin olduğunu belirten muhtar Mecit Dertli köyümüzde yaşayan hemşehrilerimizden çöp konteynırlarına katı atık atmamaları konusunda rica da bulundu. Atılan katı ve kaba malzemelerin sokaklarda bulunan çöp konteynırlarında yer kapladığından çöpe atılması gereken atıkların dışarıya atılmasıyla koku ve kötü görüntüler oluştuğunu belirtti.

KÖY YOLLARI

Köyümüzde özellikle ana yollar da çöken asfalt yerlerin yama yapılması için Trabzon Karayolları bölge müdürlüğü ile iletişim halinde olduğunu belirten muhtarımız köydes projesi kapsamında alınan 3.000 m2 parke taşının önceden belirlenen ara sokaklara döşenmesi ile alakalı çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bu proje kapsamında 5 sokağın sokak sakinlerininde desteğiyle de önümüz de ki yıla yetiştirileceğini söyledi.

KÖYÜMÜZDE Kİ YAPILAŞMA

Köyümüzün imarı ile ilgili de bilgi veren muhtar, Köyümüz sınırlarında imara açık olan bölgeler de 2,5 kat yapı izninin olduğunu belirtti. İnşaat yapacak köylülerimizin mutlak suretle Giresun İl Özel İdaresine başvurulması gerektiğini hazırlatılacak projenin onayı ile inşaat çalışmalarına başlanması aksi durumda yıkım ve cezai işlemlerin olacağını söyledi. Son dönemde Giresun’da yaşanan afetin bölgede ki denetimleri artırdığını ayrıca sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.