PINARBAŞI DUA VE KURBAN ORGANİZASYONUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yenicemize hayat veren Pınarbaşı için yüzyıllardır süre gelen dua organizasyonu ve şükür kurbanı 8 Haziran da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması nedeniyle binlerce hemşehrimiz Bayram ve Pınarbaşı organizasyonu için Yenice’ye akın etti.

Yıllardır Süregelen Yenicemizin göz bebeği Pınarbaşı için organize ettiğimiz 2019 yılı Pınarbaşı şükür kurbanı organizasyonumuzu köy muhtarlığımızın da katkıları ile gerçekleştirdik.

Dernek başkanımız Hasan Cebbar yaptığı konuşmada, geçmişten gelen geleneklerimize genç yönetim kurulu ile sahip çıkacaklarını belirterek Pınarbaşının Yenicemiz için değerinden ve önemine vurgu yaptı. Ayrıca son yıllarda bu organizasyonlar da imece usulu ortadan kalktığını tamamı ile dernek yönetimi üzerinden yürüdüğünü söyleyerek bu köyde yapılacak her bir hizmetin imece usulü ile yapılması bereketi artıracağını söyledi.
Organizasyona başta Giresun Valisi olmak üzere çok sayıda mülki ve idari amir katıldı.

Başta Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları olmak üzere Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Jandarma komutanı Alb. Murat Yakın, Giresun Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Çamoluk Kaymakamı Efecan Şahin, Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz, Alucra Kaymakamı Aydın Göçer, Gölova Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu, İl genel Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum kuruluşu temsilcilerine ve en önemlisi YENİCE HALKINA TEŞEKKÜR EDERİZ.

Yenice Derneği Yönetim Kurulu

 

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.