YENİCE BARAJI İÇİN İLK KAZMA VURULDU

Yenice Köyümüz de ki su kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmek gayesiyle Gölbaşı Mahallemiz Örenler Mevkine yapılacak Baraj için çalışmalar başladı.

2018 yılından bu yana planlanan etüt proje çalışmaları tamamlanan Yenice Barajı için ödeneğin bir kısmının müteahhit firmaya aktarılmasıyla çalışmalar başladı.

Yapılacak baraj özellikle yaz aylarında havaların ısınması ekinlerin sulama ihtiyacının artması ile köyümüzde ortaya çıkan sulamam problemini ortadan kaldıracağı ön görülmektedir.

Ayrıca baraj projesinin tamamlanmasıyla köyümüz mahallelerine giden sulama kanalları için de ayrıca bir projelendirme yapılabileceği belirtilmektedir.

Yapılan bu yatırımın köyümüz ve insanımız için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Bu yatırımda emeği geçen Başta Muhtarımız Mecit Dertli olmak üzere geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz.

  1. Mesut diyor ki:

    Değerli hemşerilerimizin tek çözümü sebzeler için damlama sistemi kurufasulye için fiske sulama yapılırsa sudan tasaruf sağlanır bütün hemşerilerimize sağlıklı günler hayırlı bayramlar en içten dileklerimle

  2. Mesut diyor ki:

    Değerli hemşerilerimizin tek çözümü sebzeler için damlama sistemi kurufasulye için fiske sulama yapılırsa sudan tasaruf sağlanır bütün hemşerilerimize sağlıklı günler hayırlı bayramlar en içten dileklerimle kutlarm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.